Milujeme čtyřku

Milujeme čtyřkuSrdce a čtyřka – dva jednoduché symboly, které dohromady vytvářejí nové logo radnice Prahy 4. Jde o tzv. volnočasové logo, kterých bude úřad prezentovat zajímavé akce a projekty pořádané radnicí. Jednoduchá symbolika čitelná a snadno zapamatovatelná pro všechny věkové generace má obyvatelům Prahy 4 připomenout, že bydlí na správné adrese. Všichni, kdo se k tomuto logu připojují dávají najevo, že jim záleží na tom, co se v Praze 4 děje a buduje.
„Chceme, aby Čtyřka byla pro obyvatele a taky zaměstnance úřadu srdeční záležitostí. Proto to srdce. Aby si uvědomovali, kde bydlí a byli na to pyšní, aby chtěli špatné věci kolem sebe měnit k lepšímu a aby si všímali i těch dobrých,“ říká starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS).

S novým symbolem se budou občané postupně setkávat v informačních letáčcích, ve vývěskách a informačních tabulích a na všech akcích, které městská část pořádá. Vedle heraldického znaku se stane pozvolna nedílnou součástí obrazu naší městské části. „Nejde o žádnou „srdíčkovou revoluci“, která zaplaví město. Srdce a věta  Milujeme Čtyřku nemá být jen symbolem, ale hlavně praktickým projevem celého úřadu,“ dodává starosta Horálek. „V žádném případě nemá nijak zastínit znak městské části, který se používá k oficiálním příležitostem.“
V informačních centrech budou vyvěšeny plakáty, ze kterých se obyvatelé Prahy 4 mohou dozvědět další podrobnosti k této kampani. Radnice také připravuje různé předměty s tímto symbolem a některé z nich, zatím například trička, deštníky nebo placky, bude možné si zakoupit v informačních centrech.

Text byl převzat z www.praha4.cz